Hĺbková detoxikácia organizmu

Čo je hĺbková detoxikácia?

Detoxikácia stimuluje telu vlastné drenážne procesy k vylúčeniu homotoxínov. Je to jeden z najdôležitejších procesov prebiehajúcich pri správnej naturopatickej liečbe.

Všetky choroby majú rovnakú príčinu a síce, že v tele je niečoho nedostatok (minerály, vitamíny…) a niečoho nadbytok (patogény, ťažké kovy, chemikálie, nerozpustné biologické látky). V dnešnej „dobe jedovej”, keď sa po celé roky pri nesprávnom spôsobe života hromadia v tele odpadové látky je jediný spôsob ako chorobu liečiť, zbaviť sa týchto naakumulovaných najmä toxických látok, éčok, pesticídov a ťažkých kovov hĺbkovou detoxikáciou. Organizmus sa každý deň sám snaží týchto látok zbaviť, ale u každého človeka je to možné len do určitej doby a miery. Zaručené týždenné očisty vyčistia akurát tak črevo, pri hĺbkovej detoxikácií trvá tento proces zvyčajne niekoľko mesiacov a výsledkom je zmena vo fungovaní organizmu.

Očistou a doplnením chýbajúcich látok sa naštartujú opravné procesy v organizme, čo do tela nepatrí odíde a čo mu chýba to mu pomocou doplnkov stravy dodáme. Komunikácia medzi bunkami bude efektívnejšia, imunitná odozva sa zlepší, nastane prílev energie. Pri detoxikácii používame kvalitné, funkčné a cenovo dostupné produkty, ktorých dávkovanie je šité na mieru, podľa váhy, stavu organizmu, zladené s liekmi, ktoré vám predpísal lekár. Vysvetlíme čo, kedy a prečo použiť, aby bol dosiahnutý čo najlepší výsledok. Používame detoxikačné protokoly p. Kateřiny Konrádovej, ktorá má v naturopatii vyše 20 ročnú prax a osvedčili sa aj našim klientom.

S mnohými baktériami žijeme v symbióze, problém nastáva ak sa niektoré druhy premnožia. Príčinou premnoženia je krátkodobá alebo dlhodobá zmena vnútorného prostredia, vytvorenie nerovnováhy, ktorá jedným druhom baktérií poskytuje vhodnejšie podmienky na množenie ako iným druhom. Zanesenie organizmu odpadom (aditíva z potravín, konzervačné látky, odpadové produkty metabolizmu, endokrinné disruptory, produkty metabolizmu symbiontov, a iné) a vysoký obsah ťažkých kovov spôsobuje prekyslenie organizmu. Takéto prostredie je skôr vhodné pre kvasinky alebo premnoženie baktérie E. coli ako probiotických baktérií. Detoxikáciou zvyšujeme možnosti tela rýchlejšie a efektívnejšie vyrovnávať disharmónie vznikajúce v organizme pôsobením negatívnych faktorov.

Detoxikáciou čistíme a odstraňujeme

 • črevné kaly vrátane divertiklov
 • krvný a lymfatický systém
 • kožné problémy
 • kyselinu močovú
 • parazity
 • ťažké kovy a chemikálie
 • tuk, cholesterol
 • zahlienenie, najmä dýchacích ciest
 • zápaly
 • žlčové kamene a piesok

Detoxikačný protokol

 1. Organická laváž na vyplavenie ťažkých kovov, chemikálií, povzbudenie práce detoxikačných orgánov (pečeň, pľúca, obličky, koža, medzibunkový priestor – lymfatický systém)
 2. Chelácia (uvoľnenie) ťažkých kovov
 3. Naviazanie ťažkých kovov na špecializovanú vlákninu a sorbent, ich odvod z organizmu
 4. Dostatočné množstvo zásaditých minerálov v organicky viazateľnej forme na alkalizáciu a úpravu vnútorného prostredia
 5. Dodanie kavlitných antioxidantov pre zmiernenie oxidačného stresu, ktorý vzniká v dôsledku vyplavenia väčšieho množstva ťažkých kovov do krvného obehu
 6. Alkalizujúca diéta – strava pre úpravu odchodu stolice, úpravu črevnej mikroflóry, aktiváciu lymfatického systému
 7. Pravidelné testy živej kvapky krvi (cca každé 3 mesiace, prípadne podľa potreby), riadenie detoxikácie – úprava dávkovania produktov

„Rada by som vás informovala o zdravotnom stave mojich detí. Kamil sa zdravotne cíti dobre, pokiaľ sa stravuje v norme, dokonca sa mu vyčistila pleť, čo je jeho dlhoročný problém. Leonka sa tiež cíti relatívne dobre a bruško ju už dlhšie nebolí. Verím, že sa nám časom podarí dokončiť začaté. Zatiaľ za všetko ďakujeme.“