Horúčka a jej význam
Ak už máme horúčku, nie je potrebné ju znižovať pretože zvýšená teplota zastavuje množenie baktérií. V prípade, že vystúpi na 39 °C použijeme studený zábal alebo čaj z malín, môžeme použiť mokré obklady a obklady z kapustných listov, aby ste predišli možným kŕčom z teploty. Len čo teplota klesne je potrebné dostatočne dlho oddychovať, prijímať tekutiny. Pri streptokokových a stafylokokových infekciách pijeme harmančekový čaj. Med pridávame do teplého, nie horúceho čaju. Vhodné je aj pitie cibuľového čaju. Pri teplote sú vhodné aj šťavy z citrusov, majú ochladzujúce účinky. Po prekonaní horúčky je potrebná ľahká strava, napríklad cesnaková polievka, kurací vývar (z domácich sliepok), šťavy z citrusov už potom nepijeme. Na syntézu glutationu je potrebná síra, konzumujeme preto potraviny, ktoré ju obsahujú – cibuľu, cesnak, hlúboviny, kuracie mäso.
Choroba je signál, že sme niečo zanedbali a niečo si nevšimli, náš zdvihnutý ukazovák. Veľa zdravia!
Individuálny prístup
Každý z nás je originál a čo pomôže jednému, môže uškodiť druhému. Rovnaký prístup len zriedakedy zabezpečí rovnaký výsledok.
Vnímať individuálne rozdiely je preto veľmi dôležité. Alternatívne metódy vždy prispôsobujeme konkrétnemu pacientovi pri každej jeho návšteve.
Kontaktujte sa s nami
Naturopatia, s. r. o.
Poradňa celostnej medicíny
Volgogradská 13
PALA Centrum – bývalý Vukov, č. dverí 201
080 01 Prešov
E-mail: info@naturopatia.sk
Konzultácie (RNDr. Eva Bullová, PhD.)
+421 918 484 079