Pôda obsahuje vysoký obsah pesticídov, dažďová voda má už dlhé roky kyslé pH. Kyslá pôdna reakcia znamená, že sa minerály splavujú do hlbších vrstiev pôdy odkiaľ si ich plytšie koreniace rastliny nedokážu načerpať. Je vedecky dokázané, že ovocie a zelenina v dnešnej dobe obsahuje mnohonásobne nižšie množstvo vitamínov a minerálov, výskum realizovali vo Švajčiarsku. Zdroj: Geigy Pharmakonzern, Switzerland (1985), Lebensmittellarbor Karlsruhe (1996), Sanatorium Oberthal (2002)
Acidóza – prekyslenie organizmu
Čo je choroba?
Podľa H. H. Reckewega, choroba je obrana tela proti jedom, ktoré prichádzajú z vonkajšieho prostredia v podobe chemikálií, herbicídov, pesticídov, baktérií, vírusov, plesní, parazitov a vnútorného prostredia v podobe metabolického odpadu. Choroba je výrazom úsilia regulačných mechanizmov v snahe obnoviť homeostázu.
Každý deň sme vystavení rôznym typom homotoxínov, teda látkam, ktoré náš organizmus musí spracovať svojimi detoxikačnými mechanizmami. Tých látok je stále viac a ak sa niečo nezmení bude ich len viac a viac.
Každé jedlo, ktorú človek zje má byť prirodzené, pestré a jednoduché. Vtedy je pre organizmus prospešné a dodá telu všetky potrebné živiny. Prirodzené je dobré a zdravé. V jednoduchosti je krása.
Dnešná strava prevažnej väčšiny ľudí taká nie je. Natíska sa otázka, kedy sa začal zvyšovať počet ľudí trpiacich civilizačnými chorobami? Zmena v stravovaní, ktorú uskutočnil človek, predovšetkým za posledných niekoľko desiatok rokov spôsobuje nárast množstva kyselín k organizme, čo je jednou z hlavných príčin väčšiny civilizačných chorôb.
Acidobázická nerovnováha – zdravie v ohrození
V dnešnej dobe je prácne starať sa o zdravie. Vyžaduje si to čím ďalej tým viac času a úsilia. Dôvodom je náš životný štýl. Žijeme konzumným spôsobom života, rýchlo, v strachu (o prácu, budúcnosť…) a v strese a ničíme tým nielen seba ale aj prostredie okolo seba.
Je málo ľudí, ktorí dokážu urobiť veľkú vec, zato každý z nás dokáže robiť malé veci a z maličkostí a zdanlivo nepodstatných krokov urobených z láskou a zo srdca zmeniť svet.
- Preto, že sme si znehodnotili zem, ktorá nás kŕmi, pesticídmi a dážď, ktorý zavlažuje plodiny pestované na poliach má už dlhé roky kyslé pH. Kyslá pôdna reakcia znamená, že sa minerály splavujú do hlbších vrstiev pôdy a už ich nie je pre rastliny dostatok.
- Zelenina a ovocie, ktoré konzumujeme je zbieraná ešte nezrelá, aby vydržala transport do obchodov, ako potom môže byť výživovo plnohodnotná? Faktom je, že prevažná väčšina je pestovaná v sklenníkoch, bez slnečných lúčov, hydroponicky na umelých hnojivách. Akokoľvek je pestovaná, vždy je ošetrovaná chemicky. Mnohé chemikálie sú hydrofóbne, nejde ich opláchnuť čistou vodou.
- Odpadová voda z domácností a vlastne odvšadiaľ obsahuje antibiotiká, hormóny a iné toxické látky. Tie sa nevyparia, čističky si s nimi neporadia a raz sa k nám vrátia buď v rybách alebo iných vodných živočíchoch, rastlinách, prípadne si k nám nájdu inú cestu. Na ich odbúravanie musí byť telo nezaťažené a potrebuje dostatok minerálov a vitamínov. No a ešte slnko a dostatok kyslíka.
- Je vedecky dokázané, že ovocie a zelenina v dnešnej dobe obsahuje mnohonásobne nižšie množstvo vitamínov a minerálov ak porovnávame s obdobím pred rokom 1986. Výskum bol realizovaný vo Švajčiarsku na niekoľkých druhov ovocia a zeleniny. Porovnávacia obdobie sú roky 1985, 1996 a 2002.
Zdroj: Geigy Pharmakonzern, Switzerland (1985), Lebensmittellarbor Karlsruhe (1996), Sanatorium Oberthal (2002)
My ľudia o sebe hovoríme ako o pánovi tvorstva, ale pre strom nevidíme les. Dokážeme vytvoriť úžasné veci, ale nevieme sa postarať sami o seba. Rozhodli sme sa ponúknuť vám naše služby, aby sme vám pomohli a naviedli vás na správnu cestu, aby ste to potom – životom mohli zvládať sami.
„Nech je jedlo vašim liekom …“ Hippokrates 400 B. C.