Baktérie a vírusy

Streptokok

Streptokoky sú fakultatívne anaeróbne, grampozitívne mikroorganizmy. Najznámejší je Streptococcus pyogenes tradične známy ako vyvolávateľ hnisavej, ale neinvazívnej hnisavej angíny a druhým najvýznamnejším je S. pneumonie. Streptokok môže spôsobiť závažné zdravotné komplikácie ako reumatická horúčka, akútna glomerulonefritída, šarlach, bakteriémiu a toxický šok.

Stafylokok

Zlatý stafylokok (Staphylococcus aureus)
vyvoláva zápalové ochorenia krvného obehu, kože a dolných dýchacích ciest. Baktéria je všadeprítomné a najľahšie sa do organizmu dostane prostredníctvom rúk. Baktérie dlhodobo prežívajú v suchu a prachu, v zaschnutom hnise vydržia aj niekoľko týždňov. Najčastejšími miestami výskytu človeka sú sliznice nosa a kože. Po získaní stafylokoka, sa z jedinca stáva nosič. Nasledujú 3 možnosti: baktéria vyvolá infekciu, neprejaví sa, odstráni ju náš imunitný systém. Viac ako 50 % týchto baktérií je rezistentných na všetky známe antibiotiká.

Escherichia coli

E. coli je typickým symbiontom človeka, avšak pri premnožení spôsobuje problémy s trávením, infekcie močových ciest. Escherichia coli je rezistentná voči väčšine antibiotík (cefalosporíny).

Helicobacter pylori

Vyskytuje sa na sliznici žalúdka a dvanástnika, prenáša sa najčastejšie slinami pri bozkávaní, spoločným príborom, pohármi, aj orálno fekálnou cestou. Vo väčšine prípadov sa sa chová ako symbiont, ale asi u 30 % populácie spôsobuje tráviace problémy, tiež kožné ochorenia, pri premnožení vyvoláva zápaly, žalúdočné vredy, rakovinu žalúdka. Je karcinogénny.

Chlamýdie a mykoplazmy

Aj vy máte oslabenú imunitu, kašlete, opakujú sa u vás respiračné ochorenia alebo ste len nadmieru zahlienený, unavený, bolí vás hlava? Možno patríte medzi ľudí, u ktorých sa vyskytuje baktéria chlamydia pneumonie prenášaná kvapôčkovou infekciou. Minimálne na ňu zaberajú antibiotiká, množí sa totiž vo vnútri buniek, kam imunitný systém nemá dosah. Infekcia chlamýdiami spôsobuje širokú škálu trvalých, bolestivých aj inak nepríjemných zdravotných ťažkostí. Napáda najmä pľúca a následne kĺby, srdce a mozog.

U nás v poradni ju vieme jednoducho odhaliť z kvapky krvi v tmavom poli a eliminovať pomocou plazmového generátora. Za pomoci biorezonancie zosilníme liečebný proces, pričom liečba biorezonanciou je bez vedľajších účinkov a bezbolestná. Tento postup je možné používať neobmedzene, až do úplnej eliminácie chlamýdií.

Navštívte nás na Námestí mieru 1, v Prešove.

Borélie

Borrelia burgdorferi s. l. je spirochéta, ktorá spôsobuje ochorenie lymská borelióza, prenáša ju kliešť obyčajný, Ixodes ricinus. Ochorenie sa však vyskytuje aj u ľudí, ktorí sa s kliešťom nikdy nestretli. Na Slovensku je to prevažne B. garinii, ktorá je asociovaná s neurologickými prejavmi a B. afzelii, ktorá sa manifestuje kožnými prejavmi.B. burgdorferi s. s. spôsobuje artritídu a neuroboreliózu. Vyskytujú sa aj zmiešané infekcie.

Adenovírus

Adenovírusová infekcia je infekčné ochorenie, ktoré spôsobuje adenovírus a postihuje dýchacie cesty. Adenovírusy zapríčiňujú zhruba každé desiate ochorenie respiračného charakteru u detí a práve u malých detí ide o častejšie ochorenie ako u dospelých. Je to aj sezónne ochorenie typické najmä pre zimné mesiace alebo pre skoré leto, či skorú chladnejšiu jar. Často sa vyskytuje ako symbiont parazitov.